Tájékoztató a 2024/2025. nevelési évre szóló óvodai beiratkozásról

Tájékoztatjuk a Tisztelt Szülőket, hogy a 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet 20. § (1) bekezdése alapján Telki község Képviselő-testülete, a Telki Község Önkormányzata által fenntartott Telki Zöldmanó Óvoda 2024/2025. nevelési évre történő óvodai beiratkozás helyét és időpontját az alábbiak szerint határozta meg.

A beiratkozás helye: Telki Zöldmanó Óvoda - 2089 Telki, Harangvirág utca 3.

A beiratkozás időpontja:

• április 24. – szerda: 8.00 – 16.00 óráig
  • április 25. – csütörtök: 8.00 – 16.00 óráig
  • április 26. – péntek: 8.00 – 16.00 óráig

Az óvodai beiratkozás eljárásrendje

1. Az óvodába kötelező beíratniazt a kisgyermeket, aki 2024. augusztus 31. napjáig betölti a harmadik életévét.
  2. A gyermek óvodai foglalkozásokon való részvétel alóli felmentését családi körülményeire, sajátos helyzetére való tekintettel a szülő 2024. április 15-ig kérheti a Budakeszi Járási Hivatalhoz történő kérelem benyújtásával. A felmentés legfeljebb annak az évnek az augusztus 31. napjáig adható, amelyben az óvodaköteles gyermek a 4. életévét illetve újabb kérelem esetén az 5.életévét betölti. Tartós gyógykezelés alatt álló gyermek esetében a kérelem a tárgyév április 15. napja után is benyújtható.
  3. Az óvodai jelentkezés, a Telki Zöldmanó Óvoda körzetébe tartozó óvodaköteles gyermekek óvodai beiratkozása a 2024/2025. nevelési évre szóló „Jelentkezési adatlap” kitöltésével és benyújtásával történik. A szülő a jelentkezési lapot letöltheti IDE KATTINTVA.
  4. A gyermek óvodai beíratásához szükséges közokiratokról, dokumentumok:
  • a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványok (születési anyakönyvi kivonat / személyazonosító igazolvány; lakcím kártya; TAJ-kártya);
  • a szülő személyazonosságát igazoló hatósági igazolványa és lakcímet igazoló hatósági igazolványa.
  • A beiratkozás egyéb dokumentumai megtekinthetők és letölthetők a https://zoldmano.telki.hu/ honlapról. Tisztelt Szülő! Kérjük, hogy amennyiben lehetősége van rá a Jelentkezési adatlapot és az egyéb dokumentumokat legyen kedves elektronikusa kitölteni és kinyomtatva, aláírva elhozni a beiratkozás napján.
  1. A Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény alapján az óvodakötelezettség külföldön történő teljesítéséhez kapcsolódó feladatok ellátását az Oktatási Hivatal végzi. Az alábbi oldalon érhető el a bejelentéssel kapcsolatos tájékoztató és a bejelentéshez használandó elektronikus űrlap, amely az általános információk mellett tartalmazza a kérelmek benyújtásával kapcsolatos tudnivalókat: https://ohtan.oh.gov.hu/

A Telki Zöldmanó Óvoda elérhetőségei:

Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.; Telefon: 06 26 920 -814; 06 26 920-815

2089 Telki, Harangvirág utca 3.
Igazgató: tel. 06 26 920 815
Titkárság: tel. 06 26 920 814
e-mail: ovoda@telki.hu
e-mail: ovodatitkar@telki.hu

Tengelice utcai óvoda

Telephely: tel. 06 26 920 824

Támogatás

Az iskola és az óvoda támogatását csak a Te segítségeddel folytathatjuk!
Kérjük, segítsd munkánkat adód 1%-ával!

Adószámunk: 19186247-1-13
www.telkigyerekalapitvany.hu